Jäähoki ennustus

Kasiinoboonused.com

Sport kütab kirgi ja paneb kaasa elama, seda ka jahedavereliste kaasmaalaste puhul. Eestlased armastavad sporti, eriti just talisporti. Igat liiki suusatamine, lumelauatamine ja uisutamine on rahva seas hinnatud nii professionaalse kui ka harrastusspordina. Lisaks jätkub inimesi alati ka erinevatele võistlustele publikuks, seda nii kohapeal kui ka meedia vahendusel.

Ka jäähoki on üks eestlaste poolt laialt armastatud talispordialadest. Hetkel ongi täie hooga käimas jäähoki 2019.-2020. aasta hooaeg. Põnevaid ja kaasakiskuvaid mänge peetakse nii kodumaal kui laias maailmas. Kuigi alati ei ole võimalik mängudele ise kohapeale kaasa elama minna, siis saab seda alati teha nii trükimeedia, televisiooni kui ka spordiennustuste portaalide vahendusel.

Et mängupõnevusest viimast võtta, tasubki proovide hokimatšide tulemuste ennustamist. Koondisi, klubisid ja mänge, millele kaasa elada ning mille vahel valida, on palju. Nende seas leiab ka hulgaliselt Eesti koondise poolt mängitavaid mänge. 2020. aasta kevadel tasub jäähokisõbral aga kindlasti võtta plaani Jäähoki MM mängude külastamine Tallinnas. Omadele tuleb ju ikka pöialt hoida!

NHL ennustus

NHL ehk National Hockey League on tipptasemel hokiliiga, mis on rahvusvaheliselt üks kõige tuntumaid terves maailmas. Tegemist on tõelise jäähoki maailma gigandiga, mis asutati Kanadas juba enam kui terve sajandi eest, aastal 1917.

NHLi näol on tegu ühe hokimaailma suurima autoriteediga. Selle kohta annab tunnistust ka see, et just NHLi reeglistik on üks kahest reeglite süsteemist, mille järgi mängivad kõik maailma professionaalsed liigad. Liiga on pärit Kanadast, Ontario ja Quebeci piirkonnast ning selle alguspäevil oli võistlustules vaid seitse meeskonda. Aja jooksul on liiga arenenud ning laienenud.

Tänapäeval mängivad liigas nii Ameerika Ühendriikide kui ka Kanada võistkonnad. Sel hooajal võistlevad liigas omavahel 31 maailma tasemel võistkonda. Neist 7 kooslust esindavad Kanadat ning lausa 24 Ameerika Ühendriike. Kõik 31 võistkonda on jaotatud kahe konverentsi vahel. Konverentsid on omakorda jagatud kaheks divisjoniks, milleks on Central ja Pacific ning Metropolitan ja Atlantic. NHL pakub rikkalikult võimalusi tipptasemel hokile kaasa elamiseks ja seda lausa enam kui poole aasta jooksul.

Liiga hooaeg on jagatud eelhooajaks ning tavaliseks hooajaks. Eelhooaeg algas juba septembris ning lõppes oktoobriga. Praegu on aga käimas tavaline hooaeg, mis kestab lausa aprillini. Sellele lisandub veel ka järel-hooaeg, mille raames toimuvad Stanley Cupi võistlused. Seejuures on Stanley Cup nimi, mis peaks hokisõpradele kindlasti tuttav olema.

NHL Meeskonnad 2019-2020

 • 🇺🇸 Anaheim Ducks
 • 🇺🇸 Arizona Coyotes
 • 🇺🇸 Boston Bruins
 • 🇺🇸 Buffalo Sabres
 • 🇨🇦 Calgary Flames
 • 🇺🇸 Carolina Hurricanes
 • 🇺🇸 Chicago Blackhawks
 • 🇺🇸 Colorado Avalanche
 • 🇺🇸 Columbus Blue Jackets
 • 🇺🇸 Dallas Stars
 • 🇺🇸 Detroit Red Wings
 • 🇨🇦 Edmonton Oilers
 • 🇺🇸 Florida Panthers
 • 🇺🇸 Los Angeles Kings
 • 🇺🇸 Minnesota Wild
 • 🇨🇦 Montreal Canadiens
 • 🇺🇸 Nashville Predators
 • 🇺🇸 New Jersey Devils
 • 🇺🇸 New York Islanders
 • 🇺🇸 New York Rangers
 • 🇨🇦 Ottawa Senators
 • 🇺🇸 Philadelphia Flyers
 • 🇺🇸 Pittsburgh Penguins
 • 🇺🇸 San Jose Sharks
 • 🇺🇸 St.Louis Blues
 • 🇺🇸 Tampa Bay Lightning
 • 🇨🇦 Toronto Maple Leafs
 • 🇨🇦 Vancouver Canucks
 • 🇺🇸 Vegas Golden Knights
 • 🇺🇸 Washington Capitals
 • 🇨🇦 Winnipeg Jets

KHL ennustus

KHL ehk Kontinentaalne Hokiliiga on 2008. aastal loodud rahvusvaheline hokiliiga. Tegu on nii Euroopa kui ka Aasia tähtsaima tippliigaga. KHLi taseme kohta pole muud vaja öelda, kui et tegu on liigaga, millest jäävad maailma mastaabis ettepoole vaid USA ja Kanada NHL. Nii võib KHLi kohta igati õigustatult öelda, et tegu on NHLi kehastusega siinpool ookeanit. Eestlase jaoks peaksid aga KHLi mängud veelgi põnevamad olema kui NHLi omad. Seda just seetõttu, et võistlustulle astuvad kõik meie naaberriigid peale Rootsi. Lõviosa liigas osalevatest klubidest on pärit Venemaalt, kuid võistlema asuvad ka klubid Soomest, Valgevenest, Lätist, Slovakkiast, Kasahstanist ja Hiinast.

Liiga klubid on jagatud Idakonverentsiks ning Läänekonverentsiks. Läänekonverentsi alla kuuluvad Soome, Läti, Valgevene ning Slovakkia. Idakonverentsi moodustavad Hiina ja Kasahstan. Venemaa 19 hokiklubi jagunevad nii Lääne- kui ka Idakonverentsi vahel. Konverentsid omakorda jaotuvad väiksemateks divisjonideks. Sel hooajal mängib liigas kokku 25 klubi. See tähendab, et KHL pakub sarnaselt NHLile hokigurmaanidele võimalusi tipptasemel võistlustele kaasa elamiseks peaaegu poole aasta jagu.

Mängud ei lõppe aga põhihooajaga. Nimelt algavad pärast põhihooaja võitja selgitamist veel ka väljalangemismängud. NHLi väljalangemismängud toimuvad Ida- ja Läänekonverentsi meistrite vahel ning käivad Gagarini karika peale. Karikas on nimetatud Nõukogude Liidu kosmonaudi Juri Gagarini järgi, kuna esimeste mängude finaali lõpp langes just tema sünnipäevale.

KHL Tallinnas: Jokerit – Severstal Tšerepovets 10.-11.1.2020

Eesti hokisõprade rõõmuks saab varsti maailma tasemel hokimängu ka kodumaal vaatama minna. Nimelt tuleb KHL juba 2020. aasta jaanuaris ka Tallinnasse. Võistlus toimub 10.-11. jaanuaril Tondiraba jäähallis ning võistlustulle astuvad Helsingi klubi Jokerit ja Venemaa klubi Severstal Tšerepovets. Jokerit ja Severstal Tšerepovets on 2014. aastast alates mänginud omavahel lausa 14 korda. Neist 11 matši on võitnud vaieldamatu liider Helsingi Jokerit. Ka sel hooajal on klubidel kaks omavahelist kohtumist juba toimunud. Septembris võitsid kohtumise 4:1 seisuga Jokerit. Oktoobris lõppes matš 1:1 viigiga, kuid lisaajal said Jokerit 2:1 seisuga taas võidu.

Kas Helsingi Jokeritel õnnestub Tšerepovetsi Severstal sel hooajal ka kolmandat korda alistada? See selgub juba vähem kui kahe kuu pärast.

Helsingi Jokerit

Helsingi Jokerit on Soome jäähokiklubi, mis asutati juba 1967. aastal. Jokerit liitus KHLiga 2014. aastal ning tegu on ainsa Soome klubiga, mis on seni KHLi pääsenud. Helsingi Jokerit on kodumaal kuuekordne Soome meister. Lisaks sellele on klubil ka kaks Euroopa karikat ning üks Kontinentaalkarikas. Klubi koduväljakuks on Hartwall Arenal.

Riia Dinamo

Riia Dinamo on Läti jäähokiklubi, mis asutati 2008. aastal. Juba asutamise aastal 2008 liitus klubi ka KHLiga. Nimel Riia Dinamo on aga lõunanaabrite hokiajaloos oluliselt pikem ajalugu kui 11 aastat. Selle nimega klubi asutati juba aastal 1946, kuid 1995. aastal pidi praeguse Riia Dinamo eelkäija tegevuse lõpetama. Riia Dinamo kodustaadioniks on Arēna Rīga.

Liiga (Soome)

SM-liiga, alates 2013. aastast Liiga, on Soome tippjäähoki meesklubide peasari. Liiga asutati juba 1975. aastal. Tegu ei ole otseselt Soome Jäähokiliidu alla kuuluva üksusega, kuid Jäähokiliidu ja Liiga vahel kehtib tihe koostöölepe. Sel hooajal kuulub Liigasse 15 Soome riiklikku hokiklubi: HIFK, HPK, Ilves, Jukurit, JYP, KalPa, KooKoo, Kärpät, Lukko, Pelicans, SaiPa, Sport, Tappara, TPS ja Ässät. Liiga võistlustele tasub kaasa elada, sest sinna kuuluva JYP Jyväskylä ridadesse kuulub ka Eesti hokikoondise tõusev täht Robert Rooba.

Soome hokiliiga mängud algasid 13. septembril ning hooaja viimane mäng leiab aset 14. märtsil. Mõnest Liiga mängust osa saamiseks ei pea isegi üle lahe sõitma, vaid neid saab lausa Tallinnasse vaatama minna.

Ilves – SaiPa ja Pelicans – Lukko Tallinnas 25.1.2020

Soome Liiga tipphoki mänge on võimalik ka Eestis kohapeal vaadata. Juba 2020. aasta jaanuari lõpus saab Liiga mänge näha lausa Tallinnas. 25. jaanuaril lähevad vastamisi Liigasse kuuluvad klubid Ilves ja SaiPa ning Pelicans ja Lukko.

Klubi Ilves on klubi Tappara järel Liiga üks kõige edukamaid klubisid. Tegemist on Tampere jäähoki klubiga, mis asutati 1931. aastal. See teeb Ilvesest peaaegu saja tegevusaastaga ühe Soome vanimatest hokiklubidest. SaiPa ehk Saimaan Pallo on Lappeenranta hokiklubi ning see tegutseb alates aastast 1948. Pelicans on alates 1996. aastast tegutsev klubi Lahtist. Klubi üheks omanikuks on endine NHLi väravavaht Pasi Nurminen. Lukko on 1936. aastal asutatud hokiklubi Raumast.

SHL (Rootsi)

SHL ehk Rootsi Hokiliiga on 1975. aastal asutatud professionaalne tippliiga Rootsis. Rootsi Hokiliiga on imetlusväärselt edukas olnud ka väljaspool kodumaad.

Liigal on arvukalt rahvusvahelisi tiitleid ning SHLi mängudel käib alati arvukalt pealtvaatajaid. Näiteks 2013.-2014. aasta hooajal oli Rootsi Hokiliiga terves Euroopas kõige enam jäähallis kohapeal vaadatud liiga. Liigas mängib 14 meeskonda üle terve riigi. Nendeks on Brynäs IF, Djurgårdens IF, Färjestad BK, HV71, Leksands IF, Linköping HC, Luleå HF, Malmö Redhawks, IK Oskarshamn, Rögle BK, Skellefteå AIK, Växjö Lakers, Örebro HKF ja Frölunda HC. Frölunda HC on ühtlasi ka eelmise hooaja SHL mängude võitja ning üks Rootsi edukamaid hokiklubisid.

CHL (Šveits)

CHL ehk Euroopa Meistriliiga asutati aastal 2013 Šveitsis. Esimene hooaeg algas aasta hiljem 2014. aastal ja selles mängis 44 Euroopa tippklubi. Esindatud oli 12 Euroopa riiki ning liiga meistriks tuli Luleå HF Rootsist. Rootsi tiimid on olnud rahvusvaheliselt võidukad ka hiljem. Näiteks eelmise hooaja võitja oli samuti Rootsi hokiklubi. Tegemist oli Förlunda HCga, millele kuulub ühtlasi ka kõige enam CHL meistritiitleid üldse.

Sellel hooajal osaleb liigas 32 klubi. Esindatud on Rootsi, Šveits, Soome, Tšehhi, Saksamaa, Austria, Ühendkuningriigid, Valgevene, Norra, Slovakkia, Prantsusmaa, Taani ja Poola. CHLil puuduvad eraisikust omanikud. Liiga aktsiate omanikeks on 26 klubi, 6 liigat ning IIHF ehk Rahvusvaheline Jäähokiföderatsioon.

Jäähoki MM 2020

Jäähoki maailmameistrivõistlused on kindlasti midagi, mille mänge tasub hokisõpradel sel hooajal jälgida. Nagu nimigi ütleb, on tegemist võistlustega, milles osalevad hokiklubid üle terve maailma.

Jäähoki MMi korraldab rahvusvaheline jäähokiliit ehk IIHF. Algaval aastal täitub jäähoki maailmameistrivõistlustel asutamisest täpselt terve sajand. Esimene võistlus jäähokis peeti 1920. aastal ning see toimus suveolümpia raames Belgias. Järgnevate aastate jooksul peeti hokit üheks olümpiamängude alaks. Esimene iseseisev maailmameistrivõistlus peeti alles kümme aastat hiljem, 1930. aastal.

Jäähoki MMist osa saamiseks ei pea aga kaugele minema. Nimelt toimuvad 2020. aasta võistlused seekord osaliselt ka Eestis. 22.-28. märtsil leiavad Tallinnas Tondiraba jäähallis aset U18 koondiste teise divisjoni A-grupi mängud. Omavahel mängivad Eesti, Rumeenia, Suurbritannia, Lõuna-Korea, Serbia ja Leedu.

Jäähoki Eestis

Eesti jäähoki ajalugu on juba peaaegu sajandi pikkune. Ametlikult hakati siin jäähokiga tegelema 1933. aastal, kui Eesti Talvespordi Liiduga lisandus hokitoimkond. 1933. aastal asutati kohe ka Eesti jäähokikoondis. Hiljem Nõukogude Liidu ajal toimusid jäähoki ametlikud mängud edasi Jäähokiföderatsiooni all. Pärast Nõukogude Liidu langemist taastati 1990. aastal Eesti Talispordi Liidu järglasena Eesti Jäähokiföderatsioon.

Tänapäevase nime all tegutseb Eesti Jäähokiliit alates aastast 2001. Praegu on Eestis neli hokiliigat. Nendeks on Eesti Meistriliiga ehk Coolbet Hokiliiga, Naiste Hokiliiga, Harrastajate Hokiliiga ja Lõuna-Eesti Hokiliiga.

Naiste hoki ametlik ajalugu Eestis on lühike. Esimene Naiste Hokiliiga hooaeg toimus alles 2017.-2018. aastal, kuid nii on see ka paljudes teistes riikides. Tüdrukute ja naiste hokisse kaasatuse suurendamiseks korraldab Rahvusvaheline Jäähokiföderatsioon WGIHWi ehk tüdrukutele mõeldud jäähoki nädalavahetust. Ka Eesti Naiste Hokiliiga klubid osalevad selle ürituse korraldamisel.

Maailmameistrivõistlustel on Eesti koondis osalenud aga juba päris kaua. Esimest korda osales Eesti koondis IIHF-i maailmameistrivõistlustel 1994. aastal. Eesti koondise seni parim tulemus jäähoki MMil on 26. koht.

Eesti Meistriliiga ehk Coolbet Hokiliiga

Eesti Meistriliiga näol on tegemist jäähoki kõige kõrgema liigaga Eesti pinnal. Meistriliiga nimi võib hooajati olla erinev, et tänada konkreetse hooaja suurtoetajaid. Sel hooajal kannab Eesti Meistriliiga nime Coolbet Hokiliiga. Meistriliiga peakorraldajaks on Eesti Jäähokiliit, kuid tihedat koostööd tehakse ka kohalike jäähokiklubidega Tallinnast, Tartust, Kohtla-Järvelt ja Narvast.

Liiga mängud toimuvad Tallinnas, kus on nende kodujäähall Tondiraba. Kõige esimesed Eesti Meistriliiga mängud toimusid 2000. aastal ning siis krooniti meistriks Tartu Välk 494. 2018.-2019. aasta hooajal tuli Eesti meistriks samuti klubi Tartu Välk 494. Käesoleval hooajal astuvad võistlustulle HC Viking Tallinn, Narva Paemurru Spordikool, HC Everest Kohtla-Järve ja Tartu Välk 494.

Eesti jäähokikoondis

Eesti jäähokikoondis asutati 1933. aastal ning 2019. aasta seisuga asume rahvusvahelises edetabelis 26. kohal. Koondise kõrgeim saavutatud edetabelikoht on 23. Praegune Eesti jäähoki koondise peatreener on Jussi Tupamäki ning abitreener Märt Eerme. Eesti koondise väravavahte treenib Janne Pekkarinen. Koondise mänedžer on Jüri Rooba.

2018.-2019. aasta hooajal sai Eesti meeste koondis Tallinnas IIHF-i maailmameistrivõistlustel esimese divisjoni B-grupi võistlustel osaledes neljanda koha. Hooajal 2019-2020 saab Eesti meeste koondisele samal võistlusel kaasa elada Poolas. Võistlused toimuvad 27. aprillist 3. maini.

U18 ja U20 noortekoondised

U18 ja U20 on Eesti jäähoki noortekoondised, milles mängivad vastavalt alla 18- ja alla 20-aastased noored. U18 peatreeneriks on Märt Eerme ning koondise abitreener Kaupo Kaljuste. Koondise täpsem koosseis kujuneb välja käesoleva hooaja jooksul. Noortekoondist U18 saab oma silmaga võistlustules näha ka 2020. aasta märtsis IIHF-i Tallinnas toimuvatel võistlustel.

Noortekoondise U20 peatreener on Simo Luukkainen ning abitreener Turo Teittinen. Koondisele saab minna kaasa elama juba selle aasta lõpus, kui Kiievis toimub IIHF-i maailmameistrivõistluste I Divisjoni B-grupi turniir.

Parimad jäähoki ennustuslehed

Jäähokile on põnev kaasa elada nii ise kohapeal olles kui ka ekraani vahendusel. Selleks, et mängudest maksimumi võtta, tasub kätt proovida ka matšide tulemuste ennustamises. Olgem ausad, mõni võistlus tundub olevat vaat et ära otsustatud juba ammu enne selle algamist. Miks siis mitte selle pealt veidi teenida?

Seda eriti tänapäeval, kui ennustuse saab teha paari klikiga ja kodust lahkumata. Internetis leidub hulgaliselt erinevaid mänguportaale, mis tegelevad lisaks hasartmängude pakkumisele ka spordiennustustega.

Ühed parimad jäähoki ennustuslehed on vaieldamatult Coolbet, Unibet ja Betsafe. Kõik need lehed pakuvad ennustamiseks äärmiselt laia valikut sündmustest nii kodumaisel kui ka rahvusvahelisel areenil. Lisaks pakuvad need mänguportaalid nii äsja registreerunutele kui ka vanadele klientidele erinevaid boonuseid, et sporditulemuste ennustamine oleks veelgi põnevam. Näiteks pakub Coolbet igal nädalal tasuta panust riskivabaks ennustamiseks, Unibet jagab igale uuele liitujale tervelt 50 euro eest tasuta boonuseid ning Betsafe’is võid boonust saada õige ennustuse pealt. Tehtud ennustuste käekäiguga kursis olemiseks piisab nutitelefonist.