Online Pokker

Kasiinoboonused.com

Pokkerit tuntakse kui ühte kõige levinumat ja hasartitekitavamat kaardimängu kasiino keskkonnas, millel on küll mitu erinevat varianti, kuid mängu kulgemine on teineteisega võrdlemisi siiski üsna sarnane. Mängu eesmärgiks on võita panka kas kõige tugevama kaartide kombinatsiooniga või hoopis teised mängijad oma lauast välja bluffida, et nad kaardid maha paneksid ja mängust loobuksid. Osad kaardid on varjatud, neid teistele mängijatele oma lauas ei näidata. Käes olevaid kaarte kombineeritakse, et saada võimalikult kõrge kaardikombinatsioon laual ühiste kaartidega.

Pokkerit on võimalik mängida nii internetis kui ka maapealsete kasiinode pokkeritubades. Kodustes tingimustes on pokkerimängude korraldamine paljutes riikides aga ebaseaduslik. Internetipokker on populaarne erinevatel põhjustel – esiteks võib valida mängimiseks ükskõik millise ajahetke kas või koduses keskkonnas, teiseks pole vaja otseselt kokku puutuda teiste inimestega, mistõttu võib end mugavalt tunda ka vaiksemat või suitsuvaba keskkonda eelistavad mängijad. Päris algajatele on võimalus mängimist harjutada kas üliväikeste panustega või lausa tasuta. Internetis mängimine on võrreldes pokkeritubadega veidi kiirema kulgemisega – kaarte jagab diileri asemel arvuti ning kui pokkeritoas on ringi liikumine võimatu, siis kodus mängides võib kaartide jagamise hetkel ka muudele tegevustele keskenduda. Selleks, et mäng internetikeskkonnas veidi reaalsem tunduks, on võimalik mängida ka reaalajas live-pokkerit. Mängijaid võib lauas olla mitu, varieerudes kahest kuni kümneni ning auhinnarahade jaotamine toimub üldiselt väheste eranditega jagunedes paremusjärjestiku alusel 20, 30 ja 50%. Enne mängimise alustamist on mõistlik läbi lugeda nii keskkonna kui ka pokkerimängu reeglid, õppida pähe pokkerikäe kombinatsioonid ning võtta eeskuju parimatelt pokkerimängijatelt.

Pokkeritoad Eestis

Eestis litsentseeritud pokkeritoad on internetis kättesaadavad, nendes korraldatakse regulaarselt turniire ning omavad parimat tarkvara. Parimateks on nimetatud PokerStars, Unibet ja Olybet, samuti Paf Pokker, Betsafe Pokker ja Coolbet Pokker. Online pokkeri turniirid on ka osaliselt võtmesõnaks, miks tänapäeval eelistatakse vastavalt siis kas mängida veebikeskonnas pokkerit või mõnda muud mängu, milles end tugevalt tuntakse – internetis mängimine on mugav ja mängijasõbralik.

Pokkeritoad Eestis omavad sageli veidi vähem põhjalikku veebilehte kui globaalsed pokkeritoad ja sageli puudub live-chati olemas ning klienditoe telefoninumber, kuid ei jää sugugi alla konkurentsilt teiste riikide pokkeritubadele. PokerStars on turuliidriks tänu püsikliendi- ja VIP-programmi kasutuselevõtule.

Suureks eeliseks PokerStarsi keskkonnal on veel BOOM platvorm käte järelvaatamiseks, arvukalt laudu ja mängijaid ning nagu eelnevalt öeldud, siis PokerStars omab võrdlemisi kõige rohkem arenenud tarkvara üldse Eestis ja mänguformaati Zoom Pokerit, mille mängueripära seisneb selles, et laua koosseis vaheldub iga käe järel ning mäng selle tõttu tundub eriti vahelduv ja kiire.

Unibet Pokker pakub Suurturniiris Unibet Openil osalemise võimalust ja sealjuures võimalust jääda mängulauas täiesti anonüümseks – mobiilis on näiteks võimalus oma pokkeriindentiteeti ja avatari ning karakterit igal hetkel muuta. Samuti on Unibeti keelevalik äärmiselt lai ning lisaks klienditoe e-mailile on olemas ka kontakttelefon.

OlyBet särab teiste seas ülikiire klienditeeninduse kui ka live-chatiga, mida enamikel pakkuda pole ja omab ka populaarset turniirisarja nimega OlyBet Poker Series. Lisaks on OlyBeti selge eelis pakkuda mängijatele sularaha sisse-väljamakseid maapealsetes Olympicu kasiinodes.

Paf on kogunud tuntust Grand Live turniiridega, pakkudes samaaegselt Eesti mängijatele väga sõbralikku püsikliendiprogrammi ja deposiitboonuseid.

Samal ajal on aga Tonybet Pokker mängijate lemmikuks saanud tänu Avatud kaartidega Hiina pokkerile, SNG freerollidele kui ka võimalusele mängida sama konto alt nii kasiinos kui spordiennustustes ja mängijad saavad kõikidel turniiridel pokkeritoas osaleda.

Betsafe pokker omab nii uutele kui püsiklientidele motiveerivat boonuskoodide süsteemi ning pakub kõiki populaarsemaid pokkerimänge nagu Omaha, Texas Hold’em pokker, Avatud kaartidega Hiina pokker ja nii edasi.

Coolbet on aga hea vaheldus pokkerimängijale, kes armastab igapäevarutiinist vaheldust ja Coolbet mõistab, et sageli soovib mängija vahel lihtsalt peale tööpäeva lõõgastuda ja mitte igapäevaselt oma aega pühendada hasartmängude mängimisele. Seega otsustas Coolbet korraldada oma nime all esmaskordselt Live Turniiri Olympic Casino Hiltonis – Coolbet Open, pakkudes oma kõige lojaalsematele mängijatele hasarti, hulgaliselt eriauhindu ja boonuseid.

Pokkeri Boonused

Nagu eelnevalt selgus, siis paljud kasiinod pakuvad oma mängijatele erinevaid boonuseid, kampaaniaid, turniire ja nõnda edasi olgu klientideks siis uued mängijad või püsiklientuur. Pokkeri boonused on mängija jaoks kindlasti selge lisaväärtus – mängu alustamiseks pakutakse sageli nii tervitus- kui reload boonust, freerolle ehk tasuta pokkeriturniire kui ka muud liiki boonusraha. Enne mänguga liitumist tuleb lugeda keskkonna mängutingimused läbi ning nõustuda kasiino tingimustega. Ka võiks nimetada keskkonna suureks eeliseks pokkerikooli olemasolu, mis aitab uutel mängijatel mängureeglid omale sobivas ümbruskonnas selgeks teha, tasuta harjutada, näidiseid uurida ning võibolla leida läbi hasartmängude omale uue põneva ja tulusa hobitegevuse. Selle eelduseks on loomulikult vastutustundlik mängimine ning enesele kehtestatud reeglitest kinnipidamine.

Pokkeri Turniirid

Sageli pakuvad erinevad Eesti pokkeritoad võimalust osaleda turniiridel nii Eestis kui ka kasvõi interneti vahendusel globaalsemalt. Suurturniiridest on võimalik lugeda näiteks Pokerstars lehelt, kus on ükshaaval nii kõikide turniiride tutvustus kui ka mängimistõenäosus välja arvestatud koos ohtrate näidistega. Suurturniiride nimekiri on üsna pikk ja huvitav ning need turniirid pakuvad tõeliselt ihardusväärset auhinnafondi ja nagu mõnede nimedestki selgub, siis toimuvad need turniirid kas korra aastas või lausa iganädalaselt pühapäeviti. Suurturniiride nimekirja mahuvad iganädalased turniirid nagu Sunday Million, – Billion, – Warm up, – Storm, – Majors, – Line-Up; Omania, Spin & Go ja teised. Turniide mõte seisneb selles, et auhinnatakse viimasena lauda jäänud mängijat, kes saab omale peaauhinna ehk suurima osa auhinnafondist. Kuigi erinevate põhimõtetega, auhinnafondidega ja ajastus-intervallidega turniire pakuvad kõik kasiino keskkonnad, siis on ka iga-aastaseid ühekordseid turniirifestivale nagu MicroMillions, World Championship of Online Poker ehk WCOOP (võisteldakse maailmameistritiitli nimel), Spring Championship of Online Poker ehk SCOOP ja Turbo Series, kuhu satuvad mängima tõepoolest kõige paremad ning vilunumad pokkerimängijad üle kogu maailma. Samuti võivad rõõmustada ka tagasihoidlikumad naisterahvad, sest vahel korraldatakse turniire ka vaid naistele.

Texas Hold’em pokker

Pokkerikäed on mängu aluseks, see tähendab, et käte kombinatsioonid on tugevusjärjestiku alusel ning määrab ära ka suuresti mängija võiduvõimaluse. Kui enamikke pokkeri kaardimänge mängitakse 52 kaardiga, siis kõige rohkem populaarsust kogunud mängu Texas Hold´em pokkerikäte tugevused on järgnevalt väljatoodud alustades kõige tugevamast kombinatsioonist. Kuninglik mastirida koosneb ässast, kuningast, emandast sõdurist ja kaardist kümme, mis kõik peavad olema ühest mastist. Sama käib ka mastirea kohta – vastavalt kaardinumbritele koosneb mastirida ja on võrreldav nende tugevusega. Neliku all tuntakse pokkerikäe sellist kombinatsiooni, kus on vähemalt neli samaväärse tugevusega kaarti. Maja koosneb aga kolmest sama väärtusega kaardist ja kahest samaväärtusega kaardist, moodustades piltlikult 3+2. Järjest madalama väärtusega kombinatsioonid on viis ühest mastist kaarti ning sellest veel madalama väärtusega viis lihtsalt järjestikust kaarti, ka Kolmiku all tuntud kolm samase väärtusega kaarti moodustavad kätekombinatsiooni. Kaks paari on siis kui kaartidest on esindatud kaks samaväärtusega kaardipaari või Ühe paari puhul kaks samast kaarti. Nagu ka nende puhul on määravaks kaartide väärtuse suurus, mis tähendab, et kaartide väärtus suureneb kuni kõige kõrgema kaardini, milleks on alati äss. Madalaimaks kaartide kombinatsiooniks on kätekombinatsioon nimetusega Kõrgeim käesolev kaart ning selle kombinatsiooni puhul võidab käes olev kõige suurem kaart.

Texas Hold’em pokker lühikokkuvõtteliselt on mäng teiste mängijate vastu ning diiler vaid jagab kaarte, kontrollib panka ning selgitab vajadusel ebaselgeid olukordi. Mäng liigub kellaosuti suunas päripäeva ning mängu alguses asetavad (tüüpiliselt) kaks diileri vasakule käele jäävad mängijad panka pimepanused ehk blind´id. Seega pank pole tühi ning mängitaksegi võideldes pimepanuste peale. Sageli diileri vasaku käepoolne mängija asetab panka pool miinimumpanust, nimetades seda väikeseks pimepanuseks ning tema vasakul käel istuv mängija panustab panka suure blindi ehk ühe miinimumpanuse. Kaardid jaotatakse igale mängijale kaks salajast kaarti, mida teistele mängijatele ei näidata – kaartidega tutvutakse ja pannakse lauale mängija ette tagasi. Kui mängija avaldab oma kaardi ühele mängijale, peetakse heaks tavaks avaldada kaardid kõikidele lauas. Sellest tulenevalt kehtib reegel, et kaardid hoitakse teineteise eest varjatud, sest keegi ei soovi oma postitsiooni panga või teiste mängijate suhtes kaotada.

Mängu eesmärgiks on teistest parema kaardikombinatsiooni saamine ning parim mängija võidab pangast kõikide panuste summa. Kui mängija ei soovi edasi mängida, saab loobuda lükates kaardid diileri suunas tagasi, kes tõstab need kaardid teiste mängust lahkunud kaartide hulka. Järelikult on võimalik mängus valida kas maksmise, panuste tõstmise kui ka loobumise vahel.

Showdown all tuntakse viimases panustamisringis tehtud panust, mis tähendab, et kõik lauas istuvad mängijad peavad teavitama oma kätekombinatsioonid ja tugevaim võidab panka. Sageli näidatakse kaarte mitte ühel ajahetkel, vaid järjestikuliselt ning seetõttu võib pank ehk auhinnasumma minna omavahel jagamisele mis tahes eelnevalt kokkulepitud viisil või vastavalt heale mängutavale. Panused on teada tänu oma viidetele siis, kas avapanus või tõste maksimaalsele – mängud jaotuvad kas limiteerimata, pangalimiidipõhiselt või kindla limiidiga mängudeks. Selle panustesüsteemiga seoses on ka reguleeritud vastavalt mängule pimepanuse suurus.