Pangalingid

Kasiinoboonused.com

Kõik Eesti internetikasiinod kasutavad pankade makselinke ja tänu internetipankade üldisele kasutusmugavusele ja populaarsuse tõusule, on ka online kasiinodes nii mängijale kui kasiinole sisse- ja väljamaksete tegemine väga sujuvaks muudetud. Eesti internetikasiinodes on kättesaadavad, peale muudele maksemeetoditele nagu e-rahakottidele, krediitkaartidele ja nõnda edasi, Swedbank´i ja SEB´i pangalingid. Pole ka harv juhus leida keskkondade maksevahendite sease uuemate finantsasutuste nagu Coop´i ja LHV pangalinke, läbi mille on võimalik sujuvalt makseid sooritada, kui selline võimalus kasiino poolt välja pakutud on.

Tasub aga meeles pidada, et vastavalt valitud sissemaksumeetodile, toimub ka väljamaksete edastamise kord – see tähendab, et makstes läbi vastava pangakonto, on oodata võidu korral ka sellele samale pangakontole – isikusamasuse korral – võitude väljamaksmist.

Kasutusmugavus

Pangalinkide kaudu maksmist teostab internetti kasutav inimene üsna tõenäoliselt regulaarselt ja tänaseks on pangad oma klientide elu eriti mugavaks teinud. Kui varem tuli panka sisselogimiseks kasutada mitte nii mugavat lahendust – kasutajatunnust ja parooli, sellega käsikäes käisid ka paroolikaardi tunnuskoodide sisestamine, mida oli kokku vähemalt üle kolmekümne. Aja möödudes tulid kasutusele tunduvalt mugavamad vahendid nagu PIN-kalkulaator, ID-kaart, Mobiil-ID ja Smart-ID. Viimase kolme kaudu saab enamikesse ametlikesse interneti keskkondadesse sisse logida mõne sekundiga, tõendades mõlemale poolele (pangale ja kasiino keskkonnale) samaaegselt ka isikusamasust.

Miinuseks võiks aga pidada seda, et kõik kanded on pangakonto väljavõtetel pikka aega tagantjärele nähtavad, millest võivad asjasse puutuvad isikud, kellele neid andmeid avaldatakse, mängijast kui konto omanikust, teatavaid järeldusi teha, mis võiksid olla näiteks kahjuliku mõjuga tulevikus laenude ja muude finantskohustuste võtmisel.

Lisaks on Eestis kasutusel olevate pankade pangalingid vaid Eesti online kasiinodes, mis tähendab, et rahvusvaheliste kasiinoteenuste kasutamiseks pole nende pangalinkide kasutamine kahjuks võimalik. SEB ja Swedbank pangalinke võib mängija kasutada kõikides Eesti online kasiinodes, kus on esindatud VISA ja/või MasterCard maksevahendi kasutamise võimalus. Sellisteks kasiinodeks on näiteks Unibet, TonyBet, OlyBet, OptiBet, Chanz Kasiino, KingsWin, BetSafe, GrandX, Maria Casino ja Paf. Kõik nimetatud online kasiinod omavad Eesti kaughasartmängu litsentsi ning on tunnustatud oma ausa ja läbipaistva tegevuse poolest.

Üldine turvalisus

Läbi pangalinkide on ka kasiino keskkonnad oma klientidele vastu tulnud, seejuures kasutusmugavuse tõttu ka kindlasti klientide poolehoidu juurde teenides. Lisaks kasutusmugavusele tänu pangalinkidele ja panga app´idele, mis sissemakseid mõne sekundiga lubavad sooritada, on ka kasutajale garanteeritud andmete täielik turvalisus. Kuna makseid ei sooritata läbi kasiinolehe vaid panga app´ide või internetilehtede, on võimatu hiljem tagantjärele arvutit või muud seadet kasutades makset sooritanud isiku andmeid näha.

Lisaks on pangalinkide kasutamine suureks eeliseks eelkõige neile, kes soovivad säilitada võimalikult selget joont oma finantsasjades omades vaid pangakontot, läbi mille tehakse ka teisi tehinguid. Sellisel juhul pole kasutajal vaja kasiino sissemaksete jaoks avada lisakontosid, sest läbi pangalinkide toimuvad maksed kiiresti ja turvaliselt.

Veel on suureks eeliseks pangalinkide kasutamisel vahendustasu puudumine kasiino keskkondade poolt, mis tähendab olulist rahalist kokkuhoidu võrreldes näiteks e-rahakottide kasutamist samade toimingute korral.

Miinusteks võiks pidada aga veidi aegalasemat rahade väljamakseid võrreldes e-rahakottidega, sest kõik laekumised peab kinnitama pank ja aega võtab eelkõige rahade liikumine läbi mitme erineva keskkonna.

Trustly

Trustly on rahvusvaheliselt tuntud vahelüli-funktsiooni sarnane platvorm näiteks finantsasutuste nagu pankade ja kasiinokeskondade vahel, pakkudes läbi Trustly keskkonna kõikide pangalinkide valikut maksete tegemiseks. Et veenduda, kas kliendi pank või kasiino on Trustly´ga koostöös, on võimalik näha vastavate keskkondade koostööpartnerite loeteludes Trustly logo. Trustly on läbinisti turvaline teenus, mis on tõestanud oma sujuvat koostööd, pakkudes pangalinke kõikide populaarsemate kasiinode keskkondades.