Punto Banco

Punto Banco ehk Põhja-Ameerika baccarat on tuntud kui õnnemäng kaardilauas – Punto on mängija ja Banco on pankur. Baccarat mängudel on mitu erinevat mänguvarianti, erinevate reeglitega ja panustamisvõimalustega. Mängu Punto Banco´t mängitakse tavaliselt laua taga, mis on oma kuju poolest ovaalne ning mängu viivad läbi krupjee koos kahe diileriga, kes korjavad panuseid ning arvestavad protsente ja maksavad välja võidud. Punto Banco´t mängitakse kasiino ehk panga vastu ning tehakse panuseid kahele eraldiseisvale jaotusele ehk kas kummagi osapoole võidule või viigile.

Sageli mängitakse suurimates kasiinodes Punto Banco´t eraldi ruumis, kuna mängu mängivad sageli kasiinomõistes „vaalad“, seega on ka selles mängus hinnatud privaatsus ja kõrgem turvalisus. Punto Banco oli James Bondi filmist selle peategelase James´i kõige favoriidsem mäng, mis esindas eelkõige elegantset ja rikkamat seltskonda, kõrgeid panuseid ning glamuuri. Reaalsuses peale glamuurse imago on mängureeglid pigem lihtsad ning mäng siiski vaid juhuslikkusel põhinev.

Mängu käik

Mängija panustab ühele väljadest, kes võiks mänguringi võita – kas mängijale, pangale või mõlemate viigile. Krupjee jagab peale panustamist mõlemale poolele, alustades mängijast, kaks avatud kaarti, mille järel arvutatakse mõlema osapoole kahe kaardi punktid kokku. Kui summaks tuleb kahenumbriline punktisumma, arvestatakse vaid viimast numbrit mänguskoorina.

Kaartide väärtus on väga lihtsasti jaotatud – kuninga kaart, emand ja sõdurikaart on väärtusega kümme ning numbrikaardid omavad pealemärgitud väärtust. Äss annab aga vastupidi vaid ühe punkti. Mängus on erinevate andmete põhjal kasutusel kuus kuni kaheksa või kolm kuni kuus kaardipakki, mida segavad mõlemad diilerid eraldi lauapooltel. Mängukaarte jagatakse karbist, mida nimetatakse „kingaks“.

Kui aga ühe osapoole punktisumma on kaheksa või üheksa ehk seda nimetatakse mängus „puhtaks“, lõppeb kaartide jaotus, kaarte võrreldakse ning kõrgem summa võidab. Alla viie punktisummaga võtab mängija aga ühe kaardi juurde ja pangal tuleb vastavalt mängutabelile tegutseda kas „hit“ ehk tuleb kaart lisaks võtta või „stand“ ehk kaarte juurde ei võeta. Pärast seda aga võrreldakse kaarte ja kõrgema mänguskooriga kaartide omanik on jaotuse võitjaks.

Võit aga ei tähenda rahalises mõttes võitu – rahaliselt on tulusam mängijal panustades mängu võitja õigesti arvata. Kui panustada näiteks panga võidule, siis olenemata faktist, et pank on jaotuse võitnud, on mängijal ikkagi rohkem raha kui enne mängimist.

Väljamaksed

Pärast krupjee poolt jagatud kaartide võrdlemist ning võitja teatamist, korjatakse mängulaualt kaotatud summad ja võidetud summad makstakse vastavalt väljamaksete tabelile. Väljamaksete ja panuste suhe on üldiselt erinev sõltuvalt sellest, millisele mängulõpule panustati.

Panga võit toob mängijale sisse küll mitte üks-ühele summa vaid -5% teenus- ehk komisjonitasu mahaarvates ehk panustades 10 eurot, on mängijale võidusummaks 9.50 eurot. Mängija võidule panustades on võidusuhe samaväärne ehk kasum on sama, mis panusesumma (seega üks-ühele). Viigi peale mängides võib aga kasumit teenida kahekordselt tagasi, seega 10 euroga panustades on reaalne võidusumma mängijale kokku 80 eurot.

Kui tulemuseks on aga viik ehk krupjee annab sellest teada „Panused viigile võidavad“ ja mängija panustas emb-kumb panga või mängija võidu peale, siis panustatud summa makstakse mängijale tagasi ning krupjee ei korja sel korral panuseid kummagi boksidelt ära.

Kus mängida?

Baccarat versiooni Punto Banco´t saab mängida lisaks maapealsetele kasiinodele ka mitmetes online kasiinodes kas raha eest või hoopis tasuta. Online keskkondades saab baccarat mängida näiteks Unibet´is, Betsafe´s ja Maria Casino´s.

Online keskkonnad on mugavad eelkõige seetõttu, et mängija ei pea mängimiseks kodunt lahkuma ja parimad online kasiinod pakuvad ka reaalajas diileriga baccara mänguvõimalust, mis annavad tänu live-krupjeele väga eheda kasiinoelamuse. Mängimine on seega Punto Banco´le omaselt kiiretempoline, pakkudes meeldivat meelelahutust ja palju põnevust.