Blackjack

Kasiinoboonused.com

Blackjack on kaardimäng, mille võiduvõimalused on suhteliselt suured. Seetõttu võib osav mängur, kes valdab mängu strateegiat, sageli väljuda sellest mängust suhteliselt suure võiduga.

Mängu, mida tänapäeval kutsutakse blackjackiks, on mängitud maailma erinevates paikades erinevate nimede all juba alates 16. sajandist. Hispaania kirjanik Miguel de Cervantes kirjeldab mängu nimega “kakskümmend üks” (ventiuna) oma novellis “Rinconete y Cortadillo”, mis räägib mänguritest Sevillas.

Erinevates maades on mängu versioonid olnud erinevad.

 • Prantsuse kasiinodes mängiti juba 17. sajandi alguses mängu, mille eesmärgiks oli saada kaartide numbrite summaks 21.
 • Hispaanias mängiti algselt mängu, mille nimi oli “üks ja kolmkümmend” ja mille eesmärgiks oli kolme või enama kaardi numbrite summaks saada 31.
 • 19. sajandi algul levis mäng prantsuse kolonistide kaudu Põhja-Ameerikasse, kuid polnud eriti populaarne, nii et mängijate huvi suurendamiseks võeti Nevada kasiinodes kasutusele lisaboonus mängijale, kelle võidukombinatsiooni kaardid oli poti sõdur ja poti äss.
 • Praegusel ajal sellist lisaboonust enam ei kasutata, kuid sellest tuletatud nimi on jäänud kasutusele ja blackjackiks kutsutakse kõiki kaardikombinatsioone, mille üheks kaardiks on äss ja teiseks kümme või pildikaart, sõltumata mastist või värvist.

Blackjacki reeglid

Blackjackis pole mängija vastasteks teised mängijad vaid diiler. Mängitakse ühe või enama 52 kaardist koosneva pakiga ja eesmärgiks on võita diilerit.

Võitmiseks on mitu moodust:

 • saada kaartide punktide summaks 21 (blackjack), tingimusel, et diileril pole samasugust punktisummat;
 • saada diilerist kõrgem punktisumma, tingimusel, et see ei ületa 21;
 • lasta diileril võtta lisakaarte seni kuni tema punktisumma ületab 21.

Mängu käik

Mängu alguses jagatakse mängijatele kaks kaarti, mille punktid liidetakse. Pildiga kaartide (sõdur, emand, kuningas) väärtus on kümme punkti. Ässa väärtus võib olla vastavalt vajadusele 1 või 11 punkti. Kõigi teiste kaartide väärtus võrdub kaardil oleva numbriga.

Mängijatel on võimalus piirduda kahe kaardiga või võtta lisakaart.

Raundi võidab mängija, kelle punktide summa on 21 või kõige lähemal 21-le, seda ületamata. Mängija, kelle punktisumma ületab 21, on kaotanud. Kui diileri punktide summa ületab 21, osutub võitjaks see mängija, kelle punktisumma oli kõige lähemal 21-le, seda ületamata.

Kui mängijal on käes äss või ässad, on alati võimalik võtta üks lisakaart kartmata 21 punkti ületamist, sest vajadusel võib lugeda ässa väärtuseks ainult ühe punkti.

Mängijatel on võimalus võita juhul, kui nende punktisumma ei ületa 21 ja on kõrgem, kui diileri punktide summa.

Diiler kaotab, kui tema punktisumma ületab 21 või on väiksem, kui mängija punktide summa.

Juhul, kui diileri ja mängija punktisumma osutub võrdseks, loetakse seda viigiks ja mängija ei kaota ega võida midagi.

Peamiste käikude nimetused:

 • Hit: Küsida diilerilt lisakaart
 • Stand: Rohkem kaarte mitte võtta
 • Double down: Mängijal on võimalus suurendada panust (kuni 100%), tingimusel, et ta pärast ühte lisakaarti rohkem kaarte ei võta.
 • Split: Kui algselt kätte jagatud kaks kaarti on sama väärtusega, on need võimalik lahutada ning kummalengi neist küsida lisakaart, seeläbi suurendades mängija võidu võimalusi.
 • Surrender: Mäng on võimalik lõpetada kohe pärast kahe kaardi kätte saamist ning saada tagasi pool panusest.

Käemärgid

Kasiinodes on kõigi käikude verbaalsele avaldusele lisaks kasutusel ka spetsiaalsed käemärgid, mis on vajalikud selleks, et mängu jälgivate kaamerate salvestistel oleks mängu käik vajadusel tuvastatav ning seega ka võimalikud mängu puudutavad dispuudid hõlpsamini lahendatavad.

Blackjacki strateegiad

Juhul kui mängijal pole käes ässa:
Tuleks võtta lisakaart, kui käes on vähem kui 8 punkti.
Kui mängijal on käes 9 ja diileril on 3,4,5 või 6, oleks soovitav panust duubeldada või võtta lisakaart.
Kui mängijal on käes 10 ja diileril 2-9, oleks soovitav panust duubeldada või võtta lisakaart.
Kui mängijal on käes 11, tuleks võtta kaart juhul, kui diileril on äss. Teine võimalus selles olukorras on duubeldamine.
Kui mängijal on 12, tuleks peatuda, kui diileril on 4-6. Teine võimalus selles olukorras on võtta lisakaart.
Kui mängijal on 13-16, tuleks peatuda juhul, kui diileril on 2-6. Teine võimalus selles olukorras on võtta lisakaart.
Kui mängijal on 17-21, tuleks igal juhul peatuda.

Juhul kui mängijal on käes äss:
Kui mängijal on käes äss ja 8 või äss ja 7, tuleks peatuda.
Kui mängijal on käes äss ja 7, tuleks duubeldada juhul kui diileril on 3-6 ja peatuda, kui diileril on 2, 7 või 8. Kui diileril on mõni teine kombinatsioon, siis võib võtta lisakaardi.
Kui mängijal on käes äss ja 6, võib duubeldada, juhul kui diileril on 3-6. Kui diileril on mõni teine kombinatsioon, siis võib võtta lisakaardi.
Kui mängijal on käes äss ja 4 või äss ja 5, võib duubeldada, juhul kui diileril on 4, 5 või 6. Kui diileril on mõni teine kombinatsioon, siis võib võtta lisakaardi.
Kui mängijal on käes äss ja 2 või äss ja 3, võib duubeldada, juhul kui diileril on 5 või 6. Kui diileril on mõni teine kombinatsioon, siis võib võtta lisakaardi.

Enne mängima asumist tuleks tutvuda ka teiste strateegiatega ning kindlasti oleks kasulik enne kasiinolauda istumist kätt harjutada tasuta mängukeskkondades, mida veebis leidub hulgaliselt.

Lõpetuseks

Legend räägib, et palju aastaid tagasi pakuti igas Las Vegase kasiinos õhtusööki, mis koosnes kanast, kartulist ja juurviljadest ning mille hind oli 1.79 dollarit. Et kõige tavapärasem panus tol ajal oli kaks dollarit, siis mängija, kes võitis tagasi oma algse panuse, sai tellida õhtusöögi, hõisates Winner Winner Chicken Dinner! (Võitja võitja kanaga õhtusöök!)