Baccarat

Kasiinoboonused.com

Baccarat’ mängiti Prantsusmaal juba alates 15. sajandist, Louis XIV õukonnas ning pärast Prantsuse Revolutsiooni oli see üheks armastatumaks mänguks ka Napoleoni kaaskonna hulgas.

1873, kui avalikud hasartmängud Prantsusmaal keelustati, mängiti neid siiski edasi privaatselt, kuni 19. sajandi lõpus tekkisid Prantsuse Rivieral esimesed kasiinod ning baccarat’ võidi jälle avalikult mängida.

Ameerika mandril hakati baccarat’ esimesena mängima Kuubas. Mängu nimeks oli “punto banco” ning see osutus Havanna kasiinodes väga populaarseks ning levis hiljem edasi mujale Ameerikasse. Selleks ajaks, kui mäng jõudis Las Vegasesse, oli tema nimeks saanud “mini-baccarat”.

Baccarat mängu terminoloogia

Mängu nimetus, “baccarat”, tähendas algselt mängu kõige kehvemat tulemust, nulli.

La Grande‘ks kutsutakse võidukombinatsiooni üheksast punktist, mis on saadud esimese kahe kaardiga, La Petite on samuti esimese kahe kaardiga saadud kaheksa punkti. Diilerit kutsutakse Pankuriks (Prantsusmaal Krupjeeks).

Shoe on kast, millest kaarte mängu jaoks jagatakse ja lai labidas, mille abil kaarte laualt eemaldatakse, on Palette.

Kui mängu seis on viigis, siis kutsutakse seda mõnikord Standoff’iks.

Baccarat mäng

Mäng algab panuste tegemisega. Mängulaual on sektsioonid, kus saab panustada mängijale, pankurile või viigile.
Traditsiooniline baccarat laud on ovaalikujuline ning kasutatud kaardid pannakse selle keskele.

Mängu eesmärgiks on saada kaardid, mille punktisumma oleks kõige lähemal üheksale. Järgmine olulisim kombinatsioon on selline, mille punktisummaks on kaheksa.

Esimene kaart jagatakse mängijale, teine pankurile, kolmas mängijale ja neljas pankurile. Seejärel võivad mõlemad osapooled otsustada, kas nad võtavad veel ühe kaardi või mitte.

Kui kas mängija või pankur saavad esimese kahe kaardi jagamisel 8 või 9 punkti, on mäng lõppenud ja võitja selgunud.

Kui punktide summadeks esimese kahe kaardi jagamise järel ei ole 8 või 9 punkti, siis jagatakse nii mängijale kui pankurile veel üks kaart ja loetakse punkte uuesti. Kelle punktisumma on lähemal üheksale, on mängu võitnud.

Kui punktisumma on viigis, siis need mängijad, kes panustasid viigile, on võitnud 8:1.

Punktide lugemine

Baccarat’s loetakse punkte numbritega kaartidel vastavalt numbrile; ässa väärtus on 1 punkt ning kümne ja pildikaartide väärtused on 0 punkti.

Kui kaartide punktide summa ületab kümmet, võetakse arvesse ainult parempoolse kaardi väärtus. Näiteks, kui kaartide summa on 13 (7+6), siis loetakse punktiarvuks 3.

Baccarat versioonid

Baccarat üks esimesi versioone oli Chemin de Fer (Rauast tee) ning see oli ja on Prantsusmaal väga populaarne. Mängu nimetus tuleb sellest, et kaartide asukohaks on rauast karp. Chemin de Fer mängus kasutati kuut 52 kaardiga kaardipakki, mis olid omavahel segatud ning selles mänguversioonis on iga mängija kordamööda pankur.

Baccarat Banque on mäng, kus mängijad saavad teha rohkem valikuid ning seeläbi mõjutada mängu tulemust. Selles mängus kasutatakse kolme 52 kaardiga kaardipakki ning see versioon on Euroopas väga populaarne.

Baccarat Bank mängu saab mängida ka ainult üks mängur panga vastu, kuid Chemin de Fer mängus peaks mängijaid olema vähemalt kaks.

EZ Baccarat’ on Las Vegase kasiinodes mängitud üle 10 aasta ning selles on mõned lisareeglid, mis teevad mängu veelgi põnevamaks. Üks erinevustest on see, et selles mänguvariandis pole pankurile panustamisel komisjonitasu.

EZ Baccarat’s on kasutusel kaks omapärast lisapanustamise võimalust – Dragon 7 ja Panda 8. Juhul kui pankur saab kolmest kaardist koosneva kombinatsiooni, mille summa on 7 ning te olete panustanud Dragon 7-le, siis olete võitnud.

Kui panustasite Panda 8-le, siis olete võitnud juhul, kui mängija punktisumma tulemuseks on kaheksa, kuid seda alles kolmanda kaardi võtmise jäel.

Võidud nendele panustele on Panda 8-le 25;1 ja Dragon 7-le 40:1

Kolme kaardi Baccarat on pigem traditsiooniline variant, kus parimaks loetakse sellist kombinatsiooni, kus käes on kolm pildikaarti ning kui juhtub, et tegemist on viigiga, siis on paremad võiduvõimalused sellel kombinatsioonil, millel on rohkem pildikaarte.

Huvitavaid fakte

Üks kõige kuulsamaid Baccarat mängijaid ja eksperte on olnud James Bond ning vähemalt kuues Bondi-filmis on kujutatud stseenid, kus James Bond mängib baccarat’.