3 Card Poker

3 Card Poker ehk Kolme kaardiga pokkerimängu eesmärgiks on saada diilerist parem kaardikombinatsioon. Mänguversioon, mida mängitakse kasiinodes, on välja mõeldud aastal 1994 Derek Webb´i poolt, kes soovis mängida pokkerit kiiremini kui tavalist pokkerit – sellest ka kolme kaardi valik. Mängulooja eesmärk oli veel pakkuda pokkerimängu, mida oleks väga lihtne mõista ja mängu võidud oleksid nii mängijatele kui kasiinodele atraktiivsed.

Mäng on sarnaselt Caribbean Stud Pokerile kiire, lauas istuvad mängijad ei tohi omavahel kaartide infot avaldada ega suhelda. Kolme kaardi pokkerit on lihtne mängima õppida ja on ka lõbus ning meeleolukas ajaveetmisviis – mängus on võimalik võita nii diilerit ületrumbates parema kaardikombinatsiooniga kui ka boonuseid selle põhjal, kui head mängija kaardid on.

Kolme kaardiga pokkerit saab näiteks mängida Paf´is, Unibet´is, Maria Casino´s, Betsafes ja teistes parimates online kasiinodes.

Mängu käik

Mängu alguses teeb iga mängija kohustusliku algpanuse ante-boksi ja soovi korral ka Plus Pair ehk kõrvalpanuse ja/või 6 Card Bonus ehk valikulise boonuspanuse. 6 Card boonus tähendab, et võrreldakse tulemusi nii mängija kui diileri viie parima kaardi põhjal kuuest, sest pokkeris arvestatakse olenemata kaartide arvust mängus, vaid viit parimat kaarti.

Kui mängija on algpanuse ära teinud, jagatakse mängijale kolm avatud kaarti, kuid diilerile kolm peidetud kaarti. Kui mängija on kaartidega tutvunud, võib ta kas mängust loobuda ehk Fold´ida, siis see tähendab,et mängija on kõikidest panustatud summadest loobunud ja mängu edasi ei mängi. Teisel juhul aga mängija võib kaartidega jätkata mängu, tehes algpanusega võrdse ehk Play panuse. Seejärel võib ka diiler avada oma kaardid.

Kolme kaardiga pokkeris ei kvalifitseeru selline käekombinatsioon juhul, kui diileril on kõik kaarti väiksemad kui Emandad ning muid kombinatsioone ei teki. Kui võidab mängija või mängus selgub, et diileri kaardikombinatsioon ei kvalifitseeru, siis makstakse mängijale alati ante-panus suhtega 1/1-le välja. Ante boonuse väljamakse kehtib kõikide mängijate panustatud ante-panuse kohta ning nimetatud boonus makstakse välja vastava väljamaksetabeli kohaselt.

Juhul, kui diileri kaardikombinatsioon ei kvalifitseeru või on hoopis mängija kaartidest parem, siis see boonus makstakse eranditult alati välja ning diileri käekombinatsioonidega seda ei võrrelda. Kui aga diileri ja mängija käekombinatsioonid on samaväärsed ehk jäävad viigiseisu, siis on tegemist mänguringiga, kus kumbki pool ei kuulutata võitjaks. Sellist laadi olukorda nimetatakse pokkeris „Push“-iks.

Kaardikombinatsioonid

Kolme kaardiga pokkerimängus on kaardikombinatsioonid veidi teistsugused kui klassikalises viie kaardiga pokkerimängudes. Suurim käekombinatsioon on väike kuninglik rida, mis tekib ühest mastist Ässa, Kuninga ja Emanda kaartidest. Mastirida tekib siis, kui kaardikombinatsioonid moodustavad kolm järjest kaarti samast mastist. Kolmikuna tuntakse aga kolme samatugevusega kaartidest moodustunud kombinatsiooni. Väike kuninglik rida, Mastirida ja Kolmik on alates suurimast võimalikust kaardikombinatsioonist Kolme kaardiga pokkerimängus.

Rida võib moodustuda käekombinatsioonist, kui kolm järjestikuse tugevusega mängukaarti on vähemalt kahte erinevat masti ning tugevusjärjestuse määrab kaartidele kirjutatud nimiväärtused. Masti puhul on tegemist aga käekombinatsiooniga, kus kõik kaardid on sama mastiga. Mõlema kombinatsiooni puhul võrreldakse kaartidest kõige tugevamaid kaarte.

Paar võib moodustuda siis, kui käekombinatsiooni satub kaks sama väärtusega kaarti ja lisaks mõni muu väärtusega kaart. Jällegi, sarnaselt Masti ja Rida pokkerikäele, võrreldakse siinjuhul, kelle kaardid on antud juhul suurema väärtusega. Kui kahel mängijal on sama väärtusega kaardid, võrreldakse mõlema kaardikombinatsioonides kolmandaid kaarte. Kui ka kolmandad kaardid juhtuvad olema samad, on tegemist viigiseisuga.

Kõige madalama väärtusega kombinatsioon tekib siis, kui muid kirjeldatud kombinatsioone ei tekkinud, seejärel arvestatakse ja võrreldakse vaid pokkerikäe kõige kõrgemat kaarti. Kõrge kaart on käekombinatsioon, milles peab olema Emand, Kuningas või Äss, kuid tekkinud pole muid kombinatsioone.

Kaartide üldised väärtused algavad numbrikaartide nimiväärtustest, tugevateks kaartideks loetakse aga Kuningat, Emandat ja Soldatit kahanevas järjekorras ning Äss võib olla nii nõrk kui kõige tugevam kaart – sõltuvalt, millise kombinatsiooni see kõige paremini moodustub.

Väljamaksed

Väljamaksed olenevad suuresti kasiino reeglitest, kuid enamasti on need jaotatud kolme erineva tabeli järgi. Algpanuse ehk ante-boksis on väljamaksega 5/1-le Mastirea kombinatsioon ja Rida 1/1-le.

Pair Plus kõrvalboonusena pakub suurimat väljamakset aga Väike kuninglik rida 100/1-le, Mastirida 40/1-le, Kolmik aga 30/1-le. Rida pakub väljamakset 5/1-le, Mast aga 4/1-le ja Paaridest moodustunud kombinatsioon aga 1/1-le panustatud summadest.

Kuna aga igas kasiino lauas pole kohaldatud 6 Card Bonus panust, siis enne selle panuse tegemist tasub ka selle väljamaksetabelit vaadata, sest võrdlemisi teistega, on just selle boonusega võimalik suuri summasid võita. Näiteks Kuninglik mastirida pakub väljamakset 1000/1-le, mis on ühtlasi kõrgeim võimalik väljamakse antud mängus.