Vastutustundlik mängimine

Kasiinoboonused.com

Hasartmängud pakuvad põnevust, atraktiivset ja lõbusat meelelahutust ning võimalust veidi riskida. Nagu kõikide heade asjade puhul, võib ka hasartmängude mängimisest tekkida riskitunde ja pideva põnevuse järele otsides otsene mõju mängijale ja tema finantsolukorrale. Sellisel puhul tasub mängijal ise veenduda, et mängimine on kontrolli all ning mäng on endiselt vaid meelelahutus, mitte kujunenud kinnisideeks. Viimase olukorra juhul tuleb mängijal analüüsida, kas mängija vajab kõrvalist abi või tuleb võimaliku probleemi korral ise sellest välja.

Vastutustundlik mängimine ja eneseabi võimalused

Vastutustundlik mängimine on selline rubriik igas online kasiino keskkonnas, mis hõlmab endas elementaarset infot selle kohta, kuhu sõltuvusnähtude ilmnemise korral mängija pöörduda võiks, et abi saada. Abi saamiseks on võimalik mängimist ise piirata läbi kulutuslimiidi või enesevälistuse seadmisega. Need piirangud toimivad selliselt, et mängija saab ise määrata summalimiidi, millest rohkem mängija kulutada ei saa ning ajaperioodi, millal pole mängijal võimalik kasiinokontole sisse logida ega mängida. Lisaks on võimalik piirata nutiseadmes või arvutis ligipääsu online kasiino saitidele, laadides selle jaoks alla spetsiaalset tarkvara.

Hasartmängusõltuvuse NõustamiskeskusKui mängija soovib aga professionaalide abi, on hulgaliselt abipakkujaid nii anonüümseks jääda soovivate kui vastupidi, otsest avameelset suhtlust otsivate isikute jaoks. Hasartmängusõltlaste Ühing ehk HMS pakub mitmeid variante, kuidas mängija saaks nende poole pöördumise korral iseennast aidata.

Kõik enesestlugupidavad ettevõtted soovivad, et nende klientuur oleks täielikult informeeritud kõikidest abivõimalustest, mis vastutustundliku mängimisega kaasa käib. Abi on saadaval ööpäevaringselt, igal ajal mängija asukohast olenemata, sest tänapäeval pakutakse vastavat tasuta teenust nutiseadme vahendusel kas läbi sõnumite, chati või telefonikõnede. Sõltuvusprobleemidega inimesed ja nende lähedased võivad nõustamist paluda nõustamiskeskusest suuremates Eesti linnades nagu Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas kui ka Kohtla-Järvel ning registreerimine toimub ettehelistades või e-kirja teel.

Hasartmängusõltuvus ja selle faasid

Hasartmängusõltuvus võib olla vaikselt mängijale ligi hiilinud mõjutatavus kasiinomängude mängimisest. Sageli pole mängija ise sellest teadlik, sest põnevusttekitav tunne mängimisest võib tekitada olukordi, kus mängija on kahjustamas perekondlikke, sotsiaalseid, tööalaseid või materiaalseid väärtusi. Pidev hõivatus mängudega ühes kaotatud rahasummadega, võib tekitada olukordi, kus lähedased võiksid mängijale ulatada abikäe.

Kõige alguses on mängija jaoks mängimine alati väga põnev, sest võitmise käigus tekib meeletu adrenaliinitunne, mistõttu suurendatakse mängimise jaoks nii panuseid kui mängimisele kuluvat aega. Teises sõltuvuse kujunemise faasis muretseb mängija aga kaotuste pärast, sest vahel laenatakse mängimiseks ja tekkinud võlgade katmiseks raha ning jäetakse isegi tööpäevi mängimise tõttu vahele. Kui aga jõutakse meeleheite faasi, siis on mängija kaotanud reaalse kontrolli oma mängutegevuse üle, mille järel tuntakse häbitunnet, sest mängija pole iseseisvalt suuteline mängimist lõpetama. Viimases hasartmängusõltuvuse faasis kogeb mängija aga lootusetustunnet, arvates, et neid abistada enam pole võimalik. Siinkohal on aga väga aktuaalseks teemaks saanud sõltuvuste ennetamine, selle õigeaegne märkamine ja ka hilisem ravi. Abi on kättesaadav kõigile tasuta ja kõik kasiino keskkonnad teevad suurepärast koostööd abipakkuvate ühingutega. Ka kasiinode huvi on, et mängijad tajuksid keskkonna eesmärgipärasust meelelahutuslikkuse poole pealt, et mängija ei külastaks kasiinot vaid sihilikult rahateenimise jaoks.

Hasartmängu keeld (Kasiinokeeld)

Hasartmängusõltuvus on üheks põhjuseks, miks alla 21-aastased, faktiliselt väga mõjutatavas eas noored inimesed, ei saa hasartmänge mängida ega kasiinodes füüsiliselt viibida. Spordiennustuste tegemiseks on spetsiaalselt loodud eraldi keskkonnad, kuhu on aga oodatud kõik täisealised isikud, sest spordiennustusele on omistatud väiksemat riski sõltuvusse langemiseks kui õnne- ja kasiinomängude mängimisel. Mängusõltuvus võib tabada kõiki, kes ei kasuta enesekontrolli, mis tähendab, et kasiinod teevad omalt poolt kõik võimaliku, et sõltuvusilmingutega või -kalduvustega isikud kasiinodesse ei pääseks ja vajaduse korral õigeaegset abi saaksid.

Ka lisaks enesevälistamisele on võimalik kõikidel isikutel endale seada täieliku välistuse hasartmängutegevustele Eesti Maksu- ja Tolliameti lehe kaudu. Seda võimalust saavad kasutada mängijad ise avalduse alusel, kuid piiranguteenust ei saa mängijale määrata nende lähedased. Perioodi enesevälistuseks EMTA-kodulehel saab määrata kuni kolmeks aastaks. Kui isikul on vastav kehtiv keeld siis kasiino keskkonnad mängijat oma keskkonda sisse logida ega mängima ei saa lubada. Avalduse vormid on eesti, vene kui ka inglise keeles ja piirang hakkab kehtima järgmisest päevast peale avalduse esitamist. Piirangu saab eemaldada koheselt peale tähtaja möödumist e-tolli lehel ning vastavas keskkonnas saab mängija tutvuda kõikide enda kohta nimekirja kantud informatsiooniga.