Keno Loto

Kasiinoboonused.com

Keno loto on Eesti Loto AS poolt korraldatav klassikaline loteriimäng, mille reeglid kehtivad koos Eesti Loto klassikaliste loteriide üldreeglitega. Mängija peab olema vähemalt 16-aastane ning omama Eesti Vabariigis kehtivat isikukoodi. Isikukood on oluline eelkõige loteriipiletite ja võitude väljastamisel.

Lühiajalugu

Keno eelkäija jäljed viivad Valge Tuvi(kese) loteriini, kui loositud võidunumbreid olevat küladesse Keno mängijateni viidud valgesuleliste postituvide abil. Sõna „keno“ tuleb aga ladina keelest ja on tähendusega „viis võidunumbrit“. Samuti on infot, et Hiinas koguti Keno loteriimüügi abiga aga Suure Hiina Müüri ehitamiseks raha. Tegemist on küll legendidega, kuid on selge, et just Keno-tüüpi mängu peetakse kõige vanemaks loteriimänguks maailmas. Samuti on mainimist väärt fakt, et ka Eesti Loto maksab iga müüdud loteriipileti pealt Eesti Vabariigile hasartmängumaksu, millega ühtlasi toetatakse sporti, kultuuri, noortetegevusi, samuti erinevaid sotsiaalseid ja haridus-teadusprojekte.

Eesti Loto poolt pakutav Keno loto versioon on loomulikult Eesti mängijale kõige omasem, mängureeglid on kaasaegsed ja võrdlemisi lihtsustatud. Tänane Keno on mängitav nii internetist, mobiilinumbrist kui ka müügikioskist ostetud piletitega.

Eesti Loto keskkond

Mugavus on ka põhjus, miks järjest rohkem mängitakse loteriid interneti teel ehk piletid ostetakse interneti või m-loto vahendusel – võidusummad kantakse automaatselt mängija kontole, võiduteavitus tuleb mängijani SMSi või e-posti teel ning puudub vajadus müügipunkti kohale minna, et piletit osta või võitu kontrollida ja välja võtta.

Pileti ostmine on tänu olemasolevale kontole Eesti Loto keskkonnas automaatne – vaja on vaid mängijal konto registreerida, sisse logida ja vastav pilet osta. Kusjuures Eesti Loto kodulehe sisselogimise valikutesse on ka lisandunud Smart-ID, seega lisaks parooliga kasutajakontole, ID-kaardile ja mobiilsele-ID´le saab ka nüüd sisse logida läbi Smart-ID pangakonto vahendusel. Konto kasutamine pole kunagi olnud mugavam ja kasutajasõbralikum.

Suurimatest võitudest on alati kuulda ka massimeedia vahendusel ning kui võitusid enne väljastamiskuupäevasid ei realiseerita, kasutatakse just sotsiaalmeedia abi, et isikut võidust teavitada. Eesti Lotol on olemas korrektne süsteem isikukoodidepõhiselt, mis garanteerib, et mängijad oleksid loteriide mängimiseks eakohased ning, et võitude väljastamine võimalikult mugav oleks.

Loteriipilet

Pilet on Eesti Loto mängukeskkonna süsteemi poolt koostatud ainulaadne mänguväljasid ja muid elektroonilisi andmeid sisaldav väljaprint. Väljaprint sisaldab mängija isikukoodi numbrit (viimased neli on alati varjatud) ja muid andmeid loosimise kohta, mis aitavad hiljem võidupiletit teiste piletite seast identifitseerida. Kui pilet ostetakse internetist Eesti Loto mängukeskkonnast, on kogu piletitega seonduv info mängijale igal ajahetkel kättesaadav ning pileti kadumise korral on võimalik isikukoodi alusel ja vastavasisulise avalduse alusel siiski mängijale võit väljastada. Võitusid saab mängija kontrollida peale mängu toimumist kas mängukeskkonnast või lototerminaliga varustatud müügikioskist.

Keno on loteriimäng, kus mängija saab vastavalt oma soovile valida ise mitme numbri ja kui suure panusega ta soovib osaleda. Algpanuseks on nagu Bingo lotolgi 1 euro ning maksimaalne summa 15 eurot – vastavalt valitud panusele suureneb ka, hea õnne korral, võidusumma. Keno peavõit on alati 300 000 eurot. Pileteid saab osta internetist Eesti Loto keskkonnast, M-loto vahendusel numbril 17788*1 kui ka müügikioskidest 15 minutit enne vastava loosimise algust ning loosimised toimuvad iga päev kaks korda päevas.

Loosimisel kasutatakse 64 erineva numbriga palli, mis loosimise käigus lototronist väljuvad. Need pallid fikseeritakse loosimise läbiviijate poolt ning sellest tulenevalt garanteeritakse, et kõik loositud numbrid on juhuslikud. Pileti 64-numbriliselt mänguväljalt võib mängija valida 1-10 erinevat numbrit ja mida rohkem numbreid mängija ära arvas, seda suurem on vastavalt võidukoefitsienditabelile võit. Loositakse välja aga kokku 20 numbrit ning loosimise tulemused avaldatakse Eesti Loto keskkonnas. Vahel edastatakse loosimised ka teleülekandena, seda näiteks kolmapäeviti saate „Suur lotokolmapäev“ lõpus. Samuti loosimise läbipaistvuse tagamiseks on võimalik Eesti Loto kodulehelt vaadata varasemate loosimiste salvestisi kui ka loosimise otseülekannet.

Kenoga on võimalik võita ka siis, kui sel korral ükski number täppi ei läinud – sama piletiga võib mängija osaleda kuni 14. loosimisel järjest. Kui mängija numbreid valida ei soovi, teeb seda mängija eest pliks-plaks automaatsüsteem. Võitude summad saadakse vastavalt mängukombinatsioonile ja panusele, seega on võidud otseses suhtes koefitsienditabeliga. Seega, võidu hind võrdub panuse, mänguväljade arvu ning loosimiste kordadega.

Võitude väljamaksmine

Kõik Eesti Loto loteriivõidud makstakse mängijatele välja tulumaksukohustuse vabalt hiljemalt kolme kuu jooksul pärast võidu väljaloosimise päevast. M-loto ja internetist ostetud piletite võidud summas kuni 2000 eurot makstakse mängija poolt märgitud kontole hiljemalt kahe nädala jooksul. Suuremad summad makstakse välja vaid vastava avalduse alusel Eesti Loto klienditeeninduse poole pöördumisel kas Eesti Loto kontoris või e-posti teel. Summad kuni 35 eurot maksavad kõik müügikioskid mängijale ise välja, võimalusel ka summad kuni 650 eurot.

Võidunõude tähtaeg on piiratud – see tähendab, et võidunõudeid makstakse välja 90 päeva jooksul pärast võidu väljaloosimist, mistõttu mängija peab jälgima võitude realiseerimise kuupäevi. Samuti ei realiseerita pileteid juhul, kui pilet on kehtetu või on võltsitud, pilet ei ole võidupilet, isikusamasust pole võimalik kinnitada või kui põhjuseks on muud võidu väljamaksmisega seonduvad vastuolud.